• cea mai rapidă sursă de informaÈ›ii È™i È™tiri
  • experienÈ›a premium fără reclame sau întreruperi
  • în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

Rezultate meciurilor din UEFA Europa League. Stanciu a fost titular la Slavia Praga

captura youtube
europa league

UEFA Europa League a programat joi seara meciurile din prima manșă a șaisprezecimilor. În meciurile disputate de la ora 20.00 au fost implicați și fotbaliști români, dintre aceștia doar Stanciu evoluând ca titular, înlocuit în minutul 77.

Echipa lui, Slavia Praga, a remizat 0-0, pe teren propriu, în compania englezilor de la Leicester, potrivit mediafax.ro.

Ciprian Tătărușanu a fost rezervă neutilizată la AC Milan, care a a remizat la rândul ei în deplasare la Steaua Roșie Belgrad, 2-2.

Meciul Braga - AS Roma 0-2, a fost condus de o brigadă de arbitri români, avându-l la centru pe István Kovács.

Cea mai spectaculoasă partidă s-a jucat între Young Boys Berna și Bayern Leverkusen. Gazdele au condus cu 3-0 după prima repriză, însă germanii au revenit și au egalat după pauză. Elvețienii au marcat golul victoriei în minutul 89.

În meciurile ce s-au jucat de la ora 20.00 s-au înregistrat următoarele rezultate.

Braga - AS Roma 0-2 (0-1)

Krasnodar - Din. Zagreb 2 - 3 (1 - 1)

Olympiakos - PSV 4 - 2 (3 - 2)

Real Sociedad - Manchester Utd 0 - 4 (0 - 1)

Slavia Praga - Leicester 0 - 0 (0 - 0)

Steaua Roșie B. - AC Milan 2 - 2 (0 - 1)

Wolfsberger AC - Tottenham 1 - 4 (0 - 3)

Young Boys - Leverkusen 4-3 (3-0)