ULTIMA ORĂ INCIDENTE VIOLENTE la meciul CSU Craiova - Honved Budapesta: Jucătorii s-au luat la bătaie, arbitrul e în stare GRAVĂ - VIDEO

UPDATE

Portarul Craiovei apără încă un penalti și CSU Craiova se califică în turul 3 al Europa League cu 3-1.

UPDATE

CSU mai transformă o lovitură și are 3-1.

UPDATE

Honved marchează primul său gol

UPDATE

CSU Craiova înscrie.

UPDATE

Maghiarii mai ratează o dată, Mirko apărând din nou.

UPDATE

Oltenii înscriu.

UPDATE

Au început loviturile de departajare. Primii care execută sunt maghiarii, care ratează. Portarul Mirko Pigliacelli a apărat.

UPDATE

Meciul a fost reluat, dar arbitrul de rezervă este cel care îl conduce.

UPDATE

Conform imaginilor televiziunii care transmite meciul, este posibil ca un obiect aruncat din peluză să îl fi lovit pe arbitru.

UPDATE

Arbitrul a părăsit terenul, echipele încă așteaptă o decizie.

UPDATE

Meciul încă este întrerupt.

UPDATE

Arbitrul nu a luat o decizie dacă va mai continua meciul și așteaptă ca observatorul să primească un ordin telefonic de la UEFA în acest sens.

UPDATE

Maghiarii au cerut terminarea meciului și declararea pierderii lui la masa verde de către olteni.

UPDATE

Tot scandalul a plecat după ce Fortes, de la Craiova, a fost împins de un jucător. Albanezul lui CSU, Qaka, a intervenit și l-a trântit pe un adversar, s-a creat un meleu, iar din tribune a fost aruncată o petardă. Zgomotul a fost cel care l-a pus la pământ pe adversar.

UPDATE

Arbitrul a reușit să își revină și a refuzat să fie transportat la spital.

Știrea inițială

Incidente grave la meciul dintre CSU Craiova și Honved Budapesta! În minutul 119, în prelungirile meciului, la scorul de 0-0, jucătorii celor două echipe s-au luat la bătaie, în careul de 16 m al echipei ungare. Arbitrul nord-irlandez Arnold Hunter a încercat să se interpună între jucători și să îi despartă, dar din peluză s-a aruncat cu o petardă. Arbitrul a căzut secerat la pământ, acuzând dureri din cauza zgomotului produs de explozie. Ambulanța a intervenit de urgență și îi acordă îngrijiri medicale.