Serialul spaniol "La Casa de Papel" ("Money Heist") se va încheia în 2021 cu un ultim sezon, care va fi difuzat în două părţi, în lunile septembrie şi decembrie, informează EFE, conform agerpres.
Fanii serialului vor putea simţi că fac parte din această producţie difuzată de Netflix datorită unei "experienţe imersive", care îi va purta în oraşe precum New York, Miami şi Ciudad de Mexico.
Plataforma de streaming Netflix va promova astfel sfârşitul acestei ficţiuni spaniole, devenită din 2017 un fenomen internaţional, care se desparte anul acesta de public cu un sezon în două părţi, ce vor fi lansate în septembrie şi în decembrie.
Netflix a anunţat miercuri deschiderea unei liste de rezervări pentru ca fanii să poată vizita, vara aceasta, platourile de filmare din Paris, Londra, New York, Ciudad de Mexico şi Miami. Reprezentanţii Netflix au promis că fanii vor putea să ajungă şi în diverse spaţii din Los Angeles, Sao Paulo, Singapore, Roma şi Madrid în care au fost filmate scene pentru această producţie.
Fiecare atracţie va avea o tematică adaptată oraşului vizitat şi va permite publicului să probeze ţinutele protagoniştilor, să interacţioneze cu personajele şi să le decidă soarta.
'''La Casa de Papel' s-a născut în Spania, dar a cucerit imaginaţia întregii lumi. Acum, aducem spectacolul mai aproape de casă", a declarat directorul departamentului de experienţe al Netflix, Greg Lombrado.
Datele 3 septembrie şi 3 decembrie au fost alese pentru lansarea în două părţi a celui de-al cincilea sezon al acestui serial, considerat unul dintre cele mai mari succese din istoria televiziunii spaniole.
Prima parte din ultimul sezon va prezenta o confruntare războinică dusă la extrem pentru a anihila grupul de protagonişti, La Banda, în timp ce a doua parte se va concentra mai mult asupra emoţiilor personajelor principale şi, prin urmare, va fi "o călătorie pe harta lor sentimentală, care ne va conecta direct cu despărţirea de ele", a explicat creatorul serialului, Alex Pina.
"Se apropie finalul celui mai mare jaf din istorie, care a început ca un furt şi care, acum, se va transforma într-un război", au adăugat reprezentanţii platformei Netflix.
Ultimul sezon din serialul 'La Casa de Papel', difuzat în două părți
Articole Similare

1
Taylor Swift își etalează abilitățile de business
1

686
Patrimoniul românesc, în lumina reflectoarelor internaționale: Coiful dacic și brățările de aur incluse în Muzeul Obiectelor Culturale Furate
686

34
Sute de persoane şi-au luat rămas bun de la Claudia Cardinale la Paris: O vedetă de o frumuseţe extraordinară
34

12
Trump anunţă că se apropie de de un acord cu Harvardul: Ei vor plăti 500 de milioane de dolari
12

2
Nature after Nature", expoziţie internaţională de grup la Comenduirea Garnizoanei de la Timişoara
2

5
Termenul de înscriere ca voluntar pentru copiii abandonaţi în programul educaţional Ajungem Mari a fost prelungit până la 10 octombrie
5

4.104
Gestul șocant făcut de iubitul Ioanei Popescu la priveghi
4.104

5.142
Vine revoluția în telefonie! Viitorul e pe orbită: cum un singur telefon poate răsturna licențele, roamingul și tarifele de monopol în România
5.142

9
Pianistul Cătălin Răducanu, în concert la Filarmonica de stat din Oradea
9

11
Turneul naţional Violoncellissimo Clasic la puterea a treia începe pe 4 octombrie, la Brăila
11

14
Ministrul Culturii, la Mondiacult 2025: "Fiecare obiect cultural pierdut reprezintă o rană în memoria unui popor. Este esenţial ca aceste cazuri să fie vizibile la nivel internaţional
14

30
Amazon lansează noile modele Kindle
30

2.855
Robbie Williams, prins în mijlocul unui scandal de corupție în Bulgaria: șoferii săi, puși să dea șpagă – doi ofițeri arestați
2.855
Comentează