Un băiat de şapte ani dispărut de sâmbătă în pădurea din Bicaz-Chei, căutat de autorităţi cu drone şi un elicopter

Autor: Diana Pană

Publicat: 20-07-2025 10:37

Actualizat: 20-07-2025 13:37

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Un băiat de şapte ani, care a dispărut, sâmbătă, în jurul orei 12:00, în pădurea din localitatea Bicaz-Chei, este căutat de poliţişti cu drone şi un elicopter, a informat, duminică, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Neamţ, potrivit Agerpres.

Dispariţia a fost sesizată, sâmbătă seara, de mama minorului şi imediat au început primele căutări, fără succes însă până în prezent.

"Şi astăzi s-au format echipe de căutare în zonele împădurite din localitatea Bicaz-Chei şi din localităţile limitrofe, pentru găsirea minorului. Au fost formate echipe de căutare din cadrul IPJ Neamţ, IJJ Neamţ, ISU Neamţ, Poliţia de Frontieră, Salvamont, ocoale silvice, Asociaţia 4x4 şi voluntari locali. Totodată, aerian sunt folosite un elicopter din cadrul IGAV Bacău şi drone", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamţ, agentul principal Andreea Atomei.

Minorul are părul blond, ochii albaştri, înălţimea de 1,15 metri, iar la momentul dispariţiei era îmbrăcat cu geacă de culoare gri deschis cu inserţii portocalii, pantaloni lungi de culoare neagră, căciulă de culoare albastră cu ursuleţi, iar în picioare avea cizme de culoare neagră.

Orice persoană care poate oferi informaţii ce pot duce la depistarea minorului căutat este rugată să apeleze Serviciul unic 112 ori să anunţe cea mai apropiată unitate de poliţie.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri