Un copil este căutat de pompieri după ce s-ar fi înecat în Olt, în județul Sibiu

Autor: George Traicu

Publicat: 13-07-2018

Actualizat: 13-07-2018

Article thumbnail

Sursă foto: agerpres.ro

Un copil în vârstă de 14 ani este căutat, vineri seara, pe râul Olt, în zona localității Bradu, din județul Sibiu, existând informații că acesta s-ar fi înecat în râu. Un alt copil a fost salvat de un pescar aflat în zonă, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu, Cristina Criveanu, a declarat că o ambulanță SMURD și o autospecială de intervenție cu o ambarcațiune intervin pentru a căuta, în zona râului Olt, din localitatea Bradu, un copil de 14 ani, dat dispărut.

„Din informațiile primite de la un pescar care a sunat la numărul de telefon de urgență, doi copii au căzut în Olt, acesta reușind să salveze pe unul dintre ei”, a spus Criveanu.

Copilul salvat este conștient.

În sprijinul pompierilor sibieni intervine si un scafandru de la ISU Sibiu și au fost solicitați în sprijin doi scafandri de la ISU Hunedoara.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri