Echipa Sevilla FC, ocupanta locului secund în campionatul de fotbal al Spaniei, a obţinut doar un rezultat de egalitate, 1-1, pe terenul formaţiei Espanyol Barcelona, duminică, în etapa a 25-a din Primera Division, potrivit Agerpres.
Andaluzii au deschis scorul în prima repriză, prin Rafa Mir, însă Espanyol a restabilit egalitatea la cinci minute după pauză, prin Sergi Darder.
Sevilla, aflată la a patra remiză în ultimele cinci meciuri, a evoluat în zece jucători din minutul 76, după eliminarea fundaşului francez Jules Kounde.
Elevii antrenorului Julen Lopetegui se află acum la şase puncte distanţă de liderul Real Madrid, care s-a impus sâmbătă pe teren propriu, cu 3-0, în faţa formaţiei Deportivo Alaves.
Comentează