Un român a marcat golul zilei în Italia: Un fost stelist a urmărit reușita de pe bancă - VIDEO

Crotone a pierdut partida disputată în deplasare la Cagliari, scor 1-2, în etapa a șaptea din Serie A, într-un meci în care Adrian Stoian a înscris primul gol din acest sezon al campionatului italian.

Stoian a intrat pe teren cu un sfert de oră înainte de final, la scorul de 2-0 pentru Cagliari și a redus din diferență în minutele de prelungire ale meciului.

Mijlocașul român de 25 de ani a reușit un gol spectaculos, dintr-o lovitură liberă executată de la peste 30 de metri, însă Crotone nu a mai reușit să revină, anunță gsp.ro.

Transferat de la Steaua în această vară, Valentin Cojocaru a fost rezervă la Crotone, formație aflată pe ultimul loc în Serie A, cu un singur punct după șapte meciuri.