Universitatea Craiova a făcut egal cu Astra Giurgiu, scor 1-1, în Liga I

Wikiwand
FCU Craiova

Formaţia Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, în deplasare, în compania echipei Astra Giurgiu, în etapa a XVII-a a Ligii I.

Pentru Astra a marcat De Sousa, în minutul 16, iar pentru Universitatea a înscris Cicâldău, în minutul 45+3, potrivit news.ro.

Citește și: Doctorul Monica Pop pune o întrebare-cheie în privința vaccinului anti-Coronavirus: ‘De ce nu se face? E fără nicio pierdere, fără risc, fără niciun cost în plus!’

Astra Giurgiu: Lazar (Popa '27)- De Sousa, Graovac, Găman, Şerban (Canadjija '9) - Crepulja - Stahl (V. Gheorghe '46), Răduţ, Budescu, Bruno - Montini (Merloi '72). Antrenor: Eugen Neagoe

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălaşa, Constantin, Bancu - Nistor (Căpăţână '83), Matei, Cicâldău - Cîmpanu (Bărbuţ '35), Mamut (Ivan '63), Ofosu (Baiaram '63). Antrenor: Corneliu Papură

Cartonaşe galbene:Găman '29, Bruno '86 / Bălaşa '13, Bărbuţ '67, M.Constantin '90

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de asistenţii Mircea Grigoriu şi Andrei Constantinescu, iar rezervă a fost Bogdan Dumitrache.

Observator de arbitri a fost delegat Andrei Ioniţă.