Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1 în a doua etapă din play-off

News.ro
minge fotbal poarta

Echipa Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, meciul cu formaţia CFR Cluj, contând pentru etapa a doua din play-off-ul Superligii, potrivit news.ro.

Clujenii au deschis scorul la Craiova, prin Cvek, în minutul 69, care a înscris cu o lovitură de cap la centrarea lui Cristian Manea. Egalarea a venit după numai trei minute, când pasa lui Ndong l-a găsit pe Koljic şi acesta a finalizat cu sânge rece. Meciul s-a încheiat la egalitate deşi Raul Silva a trimis în bară în minutul 90+1, iar gazdele au dominat total ultimele douăzeci de minute.

Universitatea Craiova a adunat 29 de puncte şi este pe locul 4, iar CFR Cluj e pe locul 2, cu 34 de puncte.

UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu - Şt. Vlădoiu (Căpăţână 46), Gajkov, Raul Silva, Ndong - Mateiu, Screciu (Al. Creţu 68) - Işfan (Cîmpanu 24), Baiaram (Roguljic 38), A. Ivan – Markovic (Koljic 68). ANTRENOR: Eugen Neagoe

CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, Yuri, A. Burcă, Braun – Deac (Hoban 80), Cvek (Ţîru 87), Muhar, E. Krasniqi (Yeboah 87) – Maglica (Janga 61), Bîrligea (Petrila 61). ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Mateiu 3 / Muhar 18, Cvek 54, Dan Petrescu 62

Arbitri: Istvan Kovacs - Florin Neacşu, Ferencz Tunyogi - Iulian Călin

Arbitri VAR: Marcel Bîrsan - Radu Ghinguleac