Universitatea Craiova – FC Voluntari 2-1, în etapa 21 din Liga 1

Universitatea Craiova s-a impus, sâmbătă, cu scorul de 2-1, în fața lui FC Voluntari.

Athanasios Papazoglou a înscris, pentru 1-0, în minutul 54, după ce pasa trimisă de Vlad l-a lăsat singur cu portarul Popescu. Cicâldău a marcat golul egalizator în minutul 74. În minutul 89, Bălașa a marcat pentru 2-1 în favoarea Craiovei. Pasa decisivă a fost oferită de Mihăilă.

Echipele utilizate:

Universitatea Craiova: Popescu – Mățel, Bălașa, Ferreira, Bancu – Zakaric (Roman 57), Mateiu, Cicâldău – Bărbuț, Nițu (Ivan 25), Mihăilă

FC Voluntari: Rîmniceanu – Vlad, Armaș, Rodriguez, Strună – Laidouni, Gorobsov (Balaur 79), Gheorghe – Căpățână, Papazoglou, Costin (Avto 42)

În clasamentul Ligii 1, Universitatea Craiova se poziționează pe locul 3, cu un total de 37 de puncte, iar FC Voluntari este ultima clasată, cu 8 puncte.