UTA – SCM Gloria 3-0, în etapa 17 din Liga 2: Echipa din Arad a devenit liderul clasamanetului

Dunărea Călărași UTA Arad

UTA Arad a învins, miercuri, pe SCM Gloria, cu scorul de 3-0, în etapa 17 din Liga 2, devenind astfel liderul clasamentului, anunță MEDIAFAX.

UTA Arad a deschis scorul, în minutul 59, când Bolboașă a degajat lung. Valentin Buhăcianu a ajuns la balon și a trimis mingea peste portarul Gloriei, Balauru. Cinci minute mai târziu, Moise a centrat din partea dreaptă, mingea lovindu-se de Robert Candrea și intrând în poartă, pentru 2-0. Golul final a fost marcat de Ciprian Rus, în minutul 85, care a șutat de la 25 de metri, în vinclul porții lui Balauru.

Echipele utilizate:

UTA: Bolboaşă - Andr. Rus, Melinte, Fl. Ilie, Tomozei - R. Moise, Hrezdac (Vulturar 86) – Miculescu (Oroian 63), Cip. Rus, Bustea (Buhăcianu 46) - Al. Ioniţă

SCM Gloria Buzău: Balauru - Catană, Ceauşel (cpt.), Konate, Pîrcălabu - Luptak, Candrea (Chipirliu 75), Camara – Calu (Godin 56), M. Constantinescu, Huiban (Mihalache 23)

În clasamentul Ligii 2, UTA Arad se poziționează pe primul loc, cu un total de 31 de puncte, iar SCM Gloria ocupă locul 11, cu 20 de puncte.

Petrolul Ploiești – ACS Viitorul Tg. Jiu 3-1

Meciul U Cluj – Concordia Chiajna se joacă, miercuri, de la 17:30, iar partida CS Mioveni – Rapid București va începe la ora 19:30.