Vacanța în pandemie! Nelu Tătaru vorbește despre deschiderea sezonului estival - când s-ar putea deschide plajele

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 26-05-2020

Actualizat: 26-05-2020

Article thumbnail

Sursă foto: click.ro

Ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, afirmă că, dacă numărul de cazuri noi de îmbolnăvire cu coronavirus va continua să scadă sau dacă va exista un număr constant mic, din 15 iunie s-ar putea deschide plajele.

Meteorologii au emis prognoza pentru următoarele două săptămâni: de când SE ÎNCĂLZEȘTE vremea

„În condiţiile în care vom avea de la o zi la alta cazuri noi în scădere sau număr constant mic ne gândim la altă perioadă de relaxări. De exemplu, cea aşteptată a teraselor, de la 1 iunie. De la 15 iunie ne gândim la deschiderea plajelor”, a afirmat, luni seară, la B1 TV,  ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru.

Acesta a repetat că toate măsurile depind de evoluția numărului de cazuri şi de respectarea măsurilor pentru limitarea pandemiei.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri