Valentin Mihăilă a înscris în Italia - Parma rămâne lider în Serie B

digisport.ro
valentin mihaila

Fotbalistul echipei Parma, Valentin Mihăilă, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Venezia, în etapa a 23-a a ligii secunde din Italia, notează news.ro.

Mihăilă a deschis scorul în minutul 21.

Pentru Parma a mai înscris Camara ‘90+10, iar Venezia a înscris prin Pohjanpalo’26.

Valentin Mihăilă a jucat până în minutul 83, iar celălalt român de la Parma, Dennis Man, a fost integralist.

Parma este lider în clasament, cu 48 de puncte, în timp ce Venezia este pe trei, cu 41 de puncte.

În Malta, Birkirkara, echipa lui Andrei Ciolacu, a pierdut cu 1-2 confruntarea din etapa a 15-a cu Floriana. Ciolacu a înscris un gol din penalti, în minutul 67. Pentru adversari au marcat Veselj ’25 şi Reid ’82. Ciolacu a jucatt pe toată durata partidei.

Birkirkara ocupă locul 6 în clasament, cu 21 de puncte, iar Floriana este pe 2, cu 35 de puncte.