Vaslui: Un copil de patru ani a fost rănit într-un accident de circulaţie

Autor: Roxana Ghiorghian

Publicat: 05-08-2018

Actualizat: 05-08-2018

Article thumbnail

Sursă foto: facebook.com

Un copil de patru ani a fost rănit, duminică, într-un accident de circulaţie pe raza localităţii Băceşti, judeţul Vaslui, scrie Agerpres.

Un elicopter SMURD a fost solicitat să îl preia, după ce copilul a suferit un traumatism cranio-celebral. 

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Vaslui, Bogdan Gheorghiţă, copilul nu a fost supravegheat şi, în momentul în care a încercat să traverseze DJ 159, a fost acroşat de un autoturism condus de un tânăr de 22 de ani.

Citește și: ISU Sibiu: Bărbatul căutat de pompieri pe râul Cibin a fost găsit înecat

"În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală pentru comiterea infracţiunii de vătămare corporală din culpă", a precizat pentru AGERPRES Bogdan Gheorghiţă, menţionând că poliţiştii rutieri continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate în ce împrejurări s-a produs accidentul. 

Copilul va fi transferat la un spital la Iaşi.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri