Vestea pe care a primit-o Vasile Blaga în această seară

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 24-06-2015

Actualizat: 24-06-2015

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Vasile Blaga a primit o veste la care nu se aștepta în această seară! Co-președintele PNL a aflat că, după o lună petrecută în arest preventiv, Ionuţ Rudeanu, ginerele său, a fost transferat în arest la domiciliu.

Citește și: DNA încă nu anunță, dar Victor Ponta apare în dosarul lui Ghiță: Ce spun martorii

Curtea de Apel Bucureşti i-a admis contestaţia faţă de decizia Tribunalului Bucureşti de prelungire a măsurii pentru încă 30 de zile. Rudeanu se va afla în arest la domiciliu pe o perioadă de 30 de zile, de la data de 24 iunie 2015, până la data de 23 iulie 2015, inclusiv. Decizia magistraților este definitivă.

Rudeanu va trebui să se prezinte de fiecare dată când va fi solicitat de organele de urmărire penală sau de judecătorul de drepturi şi libertăţi. El nu va avea voie să comunice cu celelalte persoane cercetate în dosar, cu martorii sau cu oricine este implicat în cauza respectivă. În caz contrar, va ajunge din nou după gratii.

Ionuţ Rudeanu este cercetat penal într-un dosar de evaziune fiscală.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri