Vești bune pentru Mirel Rădoi - Florin Andone a revenit pe teren

Florin Andone

Atacantul Florin Andone a revenit pe teren după o lungă perioadă în care a fost accidentat. El a intrat în joc, în minutul 79 al meciului pe care echipa lui, Galatasaray Istanbul, l-a câştigat duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (2-0), cu Genclerbirligi, în etapa a XXIV-a a campionatului Turciei potrivit news.ro.

Românul l-a înlocuit pe Falcao, care a marcat două goluri, în minutele '33 şi 69. Galata a deschis scorul prin Donk '3.

În urma acestui rezultat, Galatasaray este la egalitate de puncte, 48, cu liderul Trabzonspor, care are un meci mai puţin, dar şi cu Sivasspor, de pe locul 3. Genclerbirligi este pe locul 11, cu 27 de puncte.

Andone s-a accidentat la partida din 9 noiembrie 2019, cu Gaziantep FK. Andone a suferit o ruptură de ligament colateral intern şi o leziune de ligament încrucişat la genunchiul drept.

Internaţionalul român a fost împrumutat, la 2 septembrie 2019, pentru un sezon la Galatasaray Istanbul de Brighton.