Victorie cu scandal a lui Dinamo în faţa lui Poli Iaşi: Câinii au bătut cu 2-1, oaspeţii au avut doi jucători eliminaţi

Dinamo

Dinamo a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa CSM Poli Iaşi, într-un meci din etapa a XIX-a a Ligii I, în care de la oaspeţi au fost eliminaţi doi jucători. Au marcat Steliano Filip '8 şi Paul Anton '52 (penalti) pentru Dinamo, respectiv Platini '41 pentru oaspeţi, conform news.ro.

În minutul 51, de la oaspeţi a fost eliminat Cioinac. În minutul 90+2, a fost eliminat şi Frăsinescu.

1-0: Filip a deschis scorul de la aproximativ şapte metri. Este primul său gol pentru Dinamo după şase luni.

1-1: Platini a înscris cu capul, după o centrare a lui Jo.

2-1: Anton a transformat un penalti acordat pentru un fault al lui Tiago la Salomao.

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Katsikas, M. Oliva (Nica '61) - P. Anton, St. Filip - Hanca (Corbu '88), Rivaldinho (Şerban '73), Salomao - Nemec. Antrenor: Vasile Miriuţă

CSM Poli Iaşi: Koselev - Tiago (Ştefănescu '57), Ov. Mihalache, Frăsinescu, Sin - Qaka, Cioinac - Jo Santos, Platini (Danale '80), Panţîru - A. Cristea (Cisse '64). Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: St. Filip '6, Şerban '87 / Jo Santos '31, Frăsinescu '45, '90+2, Mihalache '50, Cioinac '50, Qaka '58, A. Cristea '59

Cartonaşe roşii: Cioinac '51, Frăsinescu '90+2

Arbitri: Sebastian Colţescu - Adrian Ghinguleac, Mircea Grigoriu - Adrian Cojocaru

Observatori: Paul Mincu, Nicolae Marodin

La meci au asistat 1.306 spectatori.

După eliminarea lui Frăsinescu, antrenorul secund al echipei CSM Poli Iaşi, Eugen Trică, a plecat la vestiare.