Victorie pentru Isăilă în Emiratele Arabe Unite, la trei zile după prelungirea contractului cu Baniyas

Daniel Isăilă

Formaţia Baniyas, antrenată de Daniel Isăilă, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Ittihad Kalba, într-un meci din etapa a XIX-a a campionatului Emiratelor Arabe Unite, anunță news.ro.

Golurile au fost marcate de Alvarez ’74 şi Gimenez ’79.

Citește și: Denise Rifai atrage atenția lui Klaus Iohannis și Guvernului Cîțu: ‘Precedentul ce s-ar crea e cu mult mai periculos chiar și decât bătaia încasată de români pe 10 august’

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 64, când a fost eliminat Sabeel.

Isăilă şi-a prelungit miercuri contractul cu Baniyas, noul acord fiind valabil până în 2023.

Baniyas ocupă locul doi în clasament, cu 39 de puncte, iar Ittihad Kalba este pe 9, cu 26 de puncte. Prima poziţie este ocupată de Al Jazira, care are 40 de puncte.