VIDEO - Stație de tranformare în flăcări, în apropiere de Odesa

Autor: George Traicu

Publicat: 04-02-2023

Actualizat: 04-02-2023

Article thumbnail

Sursă foto: ukraine.ua

În regiunea Odessa din satul Usatovo, o substație este din nou în flăcări. Acest lucru este raportat de canalul Telegram „Sheikh Tamir”.

În regiunea Odessa din satul Usatovo, o substație este din nou în flăcări, dar din moment ce nu au fost sosiri astăzi, cel mai probabil s-a întâmplat din cauza supraîncărcării rețelei. Supraîncărcarea rețelei electrice este cauzată de avarii și defecțiuni ale echipamentelor, apărute ca urmare a atacurilor anterioare la substație.

În acest sens, în Ucraina, districtele Suvorovskaya, Primorskaya și Malinovskaya din Odessa și părți din regiunea Odesa sunt complet deconectate din cauza unui accident puternic la o substație.

În Odesa, infrastructura critică și industria sunt complet dezactivate. De asemenea, este raportat că toate transporturile electrice din Odesa nu vor funcționa în viitorul apropiat.

 

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri