VIDEO Accident grav lângă Cluj, pe DN1. Intervine elicopterul SMURD

Autor: Florin Pușcaș

Publicat: 23-06-2024

Actualizat: 23-06-2024

Article thumbnail

Sursă foto: Facebook

Două autoturisme şi un TIR au fost implicate într-un accident rutier produs duminică după amiază pe drumul naţional 1, în judeţul Cluj. Primele date de la faţa locului arată că cinci persoane au fost rănite, printre victime numărându-se şi doi copii. La ora transmiterii acestei ştiri traficul rutier în zona accidentului este îngreunat.

Accidentul rutier s-a produs în jurul orei 17:45, în localitatea Gilău, pe DN1 -E60. Potrivit oficialilor Poliţiei judeţene Cluj, trei autovehicule, respectiv două autoturisme şi un autocamion au fost implicate în eveniment.

„Nu au existat persoane încarcerate, însă necesită îngrijiri medicale 2 minori şi 3 adulţi. La faţa locului acţionează echipajele de la Garda de Intervenţie Gilău, cu o autospecială şi două ambulanţe SMURD, respectiv o ambulanţă a Serviciului de Ambulanţă Jideţean. Pentru a sprijini partea medicală, la faţa locului va ateriza şi elicopterul SMURD”, informează reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Cluj.

La ora transmiterii acestei ştiri, circulaţia este îngreunată în zonă.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri