Marcel Ciolacu a fost întrebat, sâmbătă, după Congresul PSD, cine își va asuma răspunderea dacă va pierde alegerile prezidențiale. Liderul PSD a refuzat să răspundă, lăsând să se înțeleagă că va câștiga competiția pentru prima funcție în stat.
„Să ne gîndim ce s-a întâmplat la cele 4 rânduri de alegeri de când sunt președintele PSD. De fiecare dată înainte de alegeri m-ați întrebat pe mine ce se întâmplă dacă PSD pierde alegerile generale. Le-am câștigat. Nu ma văzut de la c elelate partide să-și fi dar vreunul demisia sau să-l fi întrebat.
Am avut alegeri locale, iar le-am câștigat. Am depășit și acel moment. Îngtre timp am avut și alegeri iar locale, iar le-am câștigat. Presupune că v-am scutit de întrebare. Nu am văzut nici pe Simion, nici pe Ciucă, nici pe un alt lider de partid să plece din funcție”
Vor urma alte alegeri, sunt ferm convins că o să uitați și după aceste alegeri să mă întrebați”, a fost răspunsul lui Marcel Ciolacu.
Comentează