Jucătorii de la Florida Panthers nu au fost prea atenţi cu Cupa Stanley. Campionii NHL pentru al doilea an consecutiv, după ce au învins marţi seară pe Edmonton Oilers cu 5-1, au reuşit să spargă Cupa Stanley înainte ca aceasta să părăsească patinoarul, scrie news.ro.
The Stanley Cup has already been damaged by the Avs. According to our stats, this is the quickest a Stanley Cup has ever been damaged pic.twitter.com/BSGXhW2wjg
— Barstool Sports (@barstoolsports) June 27, 2022
În câteva fotografii de la festivităţi, se poate vedea că partea superioară a trofeului s-a crăpat, provocând o fisură.
Nu este prima dată când Cupa Stanley este deteriorată. În 2022, de exemplu, baza ei a fost deteriorată de un jucător de la Colorado Avalanche care a căzut pe gheaţă cu trofeul în mână.
Alte poveşti mai mult sau mai puţin neverosimile punctează istoria cupei, care a fost arsă, lovită de fani într-un bar şi folosită ca toaletă pentru un nou-născut.






























Comentează