VIDEO Ianis Hagi i-a dat gol lui Ciprian Tătăruşanu, în amicalul Olympique Lyon – Glasgow Rangers, scor 0-2

thescottishsun.co.uk
ianis hagi

Ianis Hagi a înscris un gol în partida câştigată de Glasgow Rangers, cu scorul de 2-0, în faţa echipei lui Ciprian Tătăruşanu, Olympique Lyon, în cadrul turneului amical găzduit de gruparea franceză.

Hagi a marcat în minutul 25.

Primul gol a fost înscris de Marcelo (Lyon), în minutul 20. Jucătorul echipei franceze a trimis mingea în propria poartă presat de Hagi, căruia i-a fost atribuit iniţial golul.

Rangers a jucat în inferioritate numerică din minutul 39, când a fost eliminat Kent.

Ciprian Tătăruşanu a evoluat pe toată durata partidei. Ianis Hagi a jucat o repriză.