VIDEO Purtătorul de cuvânt al PSD: Duminică avem consultările de la Cotroceni

Autor: Lucian Negrea, Reporter

Publicat: 21-12-2024

Actualizat: 21-12-2024

Article thumbnail

Sursă foto:  Credit: lcv / Alamy / Alamy / Profimedia

Purtătorul de cuvânt al PSD, Lucian Romașcanu, a declarat că duminică vor avea loc consultările cu partidele politice la Palatul Cotroceni. El a precizat că în urma consultărilor se va anunța și propunerea de prim-ministru, cel mai probabil acesta urmând să fie Marcel Ciolacu.

”Cert este că în acest moment este prematur să vorbim despre o nominalizare formală, pentru că există consultările de mâine, de la Cotroceni și după consultări se va face nominalizarea de prim-ministru.

Avem suficiente resurse de competență încât să avem mai multe variante de prim-ministru, dar după părerea mea și chiar ieri am făcut o postare pe Facebook cu toate realizările și cifrele, înainte de preluarea mandatului și după predarea mandatului de către Marcel Ciolacu, iar eu cred că merită să fie prim-ministru pentru încă 4 ani.

În mod normal, PSD când este la guvernare dă premierul din funcția de președinte al partidului”, a spus Lucian Romașcanu.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri