Viitorul a câștigat Cupa Romaniei U19

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam Viitorul U 19

Echipa de tineret a celor de la Viitorul a castigat, sambata, finala Cupei Romaniei rezervata jucatorilor sub 19 ani, disputata pe stadionul Ilie Oana din Ploiesti.

Pustii lui Hagi s-au impus in ultimul act in fata echipei under 19 a UTA Batrana Doamna dupa executarea loviturilor de departajare, scor 6-4 (1-1 in timpul regulamentar), scrie ziare.com.

Rusu a deschis scorul pentru Viitorul, in minutul 7, cu un sut din interiorul careului.

Egalarea aradenilor a venit in minutul 38, cand atacantul minune Adrian Petre (autor a 26 de goluri in acest sezon al Ligii a 2-a) a punctat cu capul.

Performanta pustilor lui Hagi vine la doar doua saptamani distanta de la succesul inregistrat de echipa mare in Liga 1.