Viitorul a îngenuncheat Astra Giurgiu, scor 4-1, în etapa a patra din play-off

Craiova Viitorul

Viitorul s-a impus pe terenul Astrei Giurgiu cu 4-1 în etapa a patra din play-off-ul Ligii 1 Betano, potrivit mediafax.

În prima repriza a plouat cu goluri. FC Viitorul a marcat de două ori. Pe stadionul din Giurgiu, George Ganea a deschis tabela de marcaj în minutul 21. Șapte minute mai târziu, Casap a dublat avantajul constănțenilor. Apărarea puștilor lui Hagi a fost redusă de tăcere. În minutul 34, Denis Alibec a șutat fără probleme și a trimis scorul la 2-1 pentru Viitorul.

Patru minute mai tâziu, Romario Pires l-a călcat Ciobanu, din spate, iar centralul Iulian Călin i-a acordat mijlocaşului al doilea cartonaş galben. Gazdele au protestat, însă Pires a părăsit în cele din urmă terenul, ia Astra a rămas în zece oameni.

În minutul 60, Eric de Oliveira a demonstrat încă o dată că a meritat încrederea oferită de Hagi. A dus scorul la 3-1, după ce a transformat pasa oferită de Andrei Ciobanu. În minutul 70, George Ganea a reușit dubla, Casap l-a servit, iar atacantul în vârstă de 19 ani a punctat din nou în poarta giurgiuvenilor și a închis scorul, 4-1.