Viitorul Constanța transferă un jucător de la Barcelona B

Autor: George Traicu

Publicat: 03-08-2018

Actualizat: 03-08-2018

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Daniel Stoenciu

Viitorul a efectuat un nou transfer. Echipa lui Gică Hagi mizează acum pe serviciile unui mijlocaş rus de 22 de ani, care a evoluat şi la Barcelona B.

Amir Natcho poate evolua ca mijlocaş central, dar şi-n benzi. Fotbalistul de 22 de ani a mai activat la Barcelona B, ŢSKA Moscova 2, Krasnodar 2, dar şi la Lokomotiv Moscova 2, informează mediafax.

"FC Viitorul l-a transferat pe mijlocaşul rus Amir Natkho, care a semnat cu formaţia constănţeană un contract valabil pentru următorii doi ani, cu drept de prelungire pentru încă un sezon. În vârstă de 22 de ani, pe care i-a împlinit chiar luna trecută, Amir Natcho a fost legitimat ultima oară la campioana Rusiei, Lokomotiv Moscova. A mai evoluat în carieră pentru Krasnodar şi TSKA Moscova, iar în sezonul 2014-2015 a jucat pentru FC Barcelona B. Amir Natkho va purta tricoul cu numărul 25 la FC Viitorul", se arată pe site-ul clubului.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri