Viitorul lui Hagi,lider detașat în Liga I: Șase puncte avans după victoria cu Pandurii / VIDEO

Hagi Viitorul

Viitorul a ajuns la 7 succese consecutive în Liga 1 după ce a trecut lejer și de Pandurii, scor 3-0. Gabriel Iancu a deschis scorul cu un șut din interiorul careului în minutul 30. Chițu a făcut 2-0 cu 8 minute înainte de pauză, după ce a transformat fără probleme un penalty. Intrat pe teren în minutul 71, Florinel Coman a înscris și el din pasa lui Cristi Ganea. A pătruns în careu pe partea stângă și a tras cu șiretul la colțul lung. Viitorul lui Gică Hagi adună 48 de puncte și este pe primul loc la 6 lungimi de Steaua. Pandurii are doar 19 puncte și ocupă locul 11.