Villarreal a ratat posibilitatea de a urca pe podium în LaLIga, după 2-2 cu Granada - 'Submarinul' a ratat un penalti în minutul 90+2

Villarreal a terminat la egalitatea, scor 2-2 (1-1), meciul disputat, miercuri, pe teren propriu, cu Granada, în etapa a XIX-a a campionatului spaniol LaLiga, potrivit news.ro.

Au marcat: Pena '29, Gomez '65 (p) / Soldado '21, Kenedy '75.

Paco Alcacer (Villarreal) a ratat un penalti, în minutul 90+2. La faza la care s-a dictat lovitura de la 11 metri, Yan Brice Eteki (Granada) a fost eliminat.

Citește și: SURSE Fostul prim-ministru Tăriceanu începe PELERINAJUJL la DNA-A pus pe masa procurorilor bunuri pentru acoperirea sechestrul de 800.000 dolari pus de Direcție

Tot miercuri au mai avut loc meciurile Betis Sevilla -  Celta Vigo, scor 2-1, şi Getafe - Huesca, scor 1-0.

Villarreal putea ajunge pe podium dacă se impunea în partida cu Granada. Însă după egalul înregistrat, "Submarinul" urcă de pe locul 5 pe locul 4, cu 33 de puncte, la egalitate cu FC Sevilla, de pe locul 5, şi după Atletico Madrid, 41 de puncte, Real Madrid, 37 de puncte, şi FC Barcelona, 34 de puncte.

Granada se menţine pe locul 7, cu 28 de puncte, după Real Sociedad, locul 6, cu 30 de puncte.