Șoc în Primera Division: Real Madrid s-a împiedicat acasă cu Levante! Accidentare urâtă suferită de Benzema

Sergio Ramos Real Madrid

Real Madrid, fără Cristiano Ronaldo suspendat, a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, cu formaţia Levante, în etapa a treia a campionatului spaniol.

Atacantul gazdelor Karim Benzema a părăsit terenul în minutul 28, după ce a suferit o accidentare la coapsa dreaptă. Din minutul 89, campioana Europei a jucat fără Marcelo, eliminat, anunță News.ro.

Levante a deschis scorul în minutul 12, prin Ivi Lopez, iar Real a egalat în minutul 36, prin Lucas Vasquez.

Real Madrid este la al doilea rezultat de egalitate consecutiv în campionat, după 2-2, cu Valencia, tot pe teren propriu.