A doua oară când casa lui Karim Benzema este spartă, în timp ce atacantul juca în meciul cu Elche

mediafax.ro
karim benzema

Potrivit presei spaniole, locuinţa lui Karim Benzema a fost spartă de hoţi, duminică, în timp ce atacantul juca în meciul pe care echipa lui, Real Madrid, l-a termiant la egalitate, scor 2-2, pe teren propriu, cu Elche, în LaLiga, informează lequipe.fr, citat de news.ro.

Valoarea prejudiciului nu este cunoscută încă. În locuinţa dintr-un cartier de lux al Madridului nu se afla nimeni în momentul jafului.

Casa internaţionalului francez a mai fost spartă de hoţi în februarie 2019, în timp ce el evolua într-un El Clasico.

Atunci, jucătorului i s-ar fi furat mai multe ceasuri şi bijuterii.

Benzema, 34 de ani, a avut şi din punct de vedere fotbalistic o zi proastă, duminică. El a ratat un penalti în prima repriză şi a părăsit terenul accidentat, în minutul 58.