A fost o bătălie atât de grea, a spus Rybakina după ce a învins-o pe Azarenka la Miami Open

Twitter
elena rybakina

Elena Rybakina, a patra favorită de la Miami Open, a învins-o pe Victoria Azarenka cu 6-4, 0-6, 7-6 în semifinalele turneului, urmând s-o întâlnească sâmbătă, în finală, pe Danielle Collins, care a trecut de Ekaterina Alexandrova în două seturi, 6-3, 6-2, potrivit mediafax.

Elena Rybakina a obținut victoria în setul decisiv, într-o partidă care a durat două ore și 33 de minute.

„A fost o bătălie atât de grea”, a declarat Rybakina, în timpul interviului de pe teren, după ce a ajuns în a patra finală a anului, notează Reuters.

Jucătoarea în vârstă de 24 de ani, care își dorește al treilea titlu în acest an, după victoriile de la Brisbane și Abu Dhabi, a învins-o pe adversara sa din finala de sâmbătă, Danielle Collins, în ultimele trei meciuri.