AC Milan a făcut spectacol - A învins liderul Juventus, scor 4-2, revenind de la 0-2 cu trei goluri marcate într-un interval de şase minute

suporteri Milan

Formaţia AC Milan a învins, marţi seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, liderul din Serie A, Juventus Torino, într-un meci din etapa a XXXI-a a campionatului Italiei, în care a revenit de la 0-2 cu trei goluri marcate într-un interval de şase minute, potrivit news.ro.

Pentru torinezi au marcat Rabiot ’47 şi Ronaldo ’53.

AC Milan a înscris prin Ibrahimovici ’62 (penalti), Kessie ’66, Leao ’67 şi Rebic ’80.

Partidele Genoa – Napoli, Fiorentina – Cagliari, Atalanta – Sampdoria, AS Roma – Parma, Bologna – Sassuolo şi Torino – Brescia au loc miercuri, iar întâlnirile Spal – Udinese şi Hellas Verona – Inter Milano se vor disputa joi.