AC Milan a învins Udinese cu un gol marcat în ultimul minut

suporteri AC Milan

AC Milan a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (0-1), echipa Udinese, într-un meci din etapa a XX-a a campionatului italian Serie A potrivit news.ro.

Udiense a condus la pauză, după golul lui Jens Larsen '6, apoi oaspeţii au egalat la 2, prin Lasagna '85. Gazdele au conds cu 2-1, după reuşitele lui Rebici '48 şi Theo Hernandez '72, Tot croatul Ante Rebici a reuşit golul victoriei, în minutul 90+3.

AC Milan ocupă locul 10, cu 25 de puncte, iar Udinese este pe locul 13, cu 24 de puncte.

Juventus conduce în clasament, cu 48 de puncte, urmată de Inter Milano, cu 46 de puncte şi Lazio, 45 de puncte. Toate aceste echipe au jucat câte 19 meciuri.