Academia Puşkaş, cu doi jucători români pe teren, a fost învinsă, scor 1-6, de Paksi SE, în campionatul Ungariei

graiul.ro
fotbal gol plasa poarta

Academia Puşkaş a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 6-1 (3-0), de formaţia Paksi SE, în etapa a II-a a campionatului Ungariei, potrivit news.ro.

Sajban '15, '66, Bognar '37, '69, Adam '45+1, Nagy '59 au marcat golurile oaspeţilor, în timp ce Plsek a redus din diferenţă, la 0-3, în minutul 55.

La gazde, Alexandru Băluţă şi tânărul Marius Corbu (19 ani) au fost titulari. Ei au fost înlocuiţi la pauză.

Academia Puşkaş a terminat meciul în nouă jucători, după eliminările lui Nagy '42 şi Nunes '87.

După acest meci, Paksi şi echipa românilor sunt pe locurile 5, respectiv 6, cu câte trei puncte,

Primele locuri sunt ocupate de Mezokovesd-Zsory şi Kisvarda, cu şase puncte fiecare.