Academica Clinceni a remizat cu FC Hermannstadt, scor 1-1, în etapa 19 din Liga 1: Ilfovenii au egalat în minutul 89

gsp.ro
Academica Clinceni

Academica Clinceni a remizat, miercuri, cu FC Hermannstadt, scor 1-1, în etapa 19 din Liga 1, anunță MEDIAFAX.

FC Hermannstadt a deschis scorul, în minutul 57, prin golul marcat de Petrișor Petrescu care a reușit să îl învingă cu ușurință, din fața porții, pe portarul Vâlceanu, după ce a reușit să intercepteze balonul trimis cu capul de Yazalde. Vojtus a readus egalitatea pe tabela de marcaj, în minutul 89, profitând de pasa lui Ion.

Echipele utilizate:

Academica Clinceni: Vâlceanu – Matei, Răuță, Patriche, Pârvulescu – Cebotaru – Merloi (Achim 78), Șut (Popescu 67), Deretti (Ion 46), Buziuc – Vojtus

FC Hermannstadt: Cristiano – Opruț, Stoica, Viera, Luchin – Dumitriu (Taira 87), Rimane, Romario – Busu (Tătar 64), Petrescu, Voda (Yazalde 15)

În clasamentul Ligii 1, Academica Clinceni se află pe locul 11, cu un total de 19 puncte, iar FC Hermannstadt se află pe poziția 13, cu 16 puncte.