Academica Clinceni s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins cu scorul de 2-0, FC Botoşani

gsp.ro
Academica Clinceni

Academica Clinceni a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia FC Botoşani, calificându-se în sferturile de finală ale Cupei României, potrivit news.ro.

Răzvan Patriche a marcat în minutul 34, iar Nsiah a stabilit scorul final în minutul 84.

Au mai obţinut califcarea în sferturi, după meciurile de marţi, FCSB şi AFC Hermannstadt.

Miercuri se mai joacă partidele Sănătatea Cluj – FC Petrolul Ploieşti, de la ora 17.00, pe Cluj Arena (Cluj-Napoca) şi Foresta Suceava – Dinamo, de la ora 19.30, pe Stadionul Areni (Suceava)