Adrian Mutu este liber de contract din martie 2025. A purtat în această perioadă discuții, dar nimic nu s-a concretizat, ultima echipă interesată de serviciile sale fiind Hermannstadt.
Fostul internațional a antrenat-o ultima dată pe Petrolul. A plecat însă după doar 10 meciuri, iar acum vorbește despre problemele pe care le-a întâmpinat.
"Eu să mă întorc la Petrolul? Hai, mă, ce naiba! Echipa e bunicică, dar nu au niciun fel de condiții, probleme cu banii. Știu tot ce e acolo. Oamenii trebuie să-și ia banii de acolo", a spus Adrian Mutu, la Fotbal Club.
Mutu le-a mai antrenat pe FC Voluntari, Wahda Reserve, România U21, FCU Craiova, Rapid, Neftci Backu, CFR Cluj și Petrolul.
Cel mai mult a stat pe banca Rapidului, 54 de meciuri.
"Dacă îi salvează, să rămână"
Adrian Mutu nu înțelege de ce înțelege pe Mehmet Topal a revenit pentru a 3-a oară la Petrolul.
”Eu m-am întâlnit cu cineva când mă întorceam din Turcia. Mi-a zis dacă am auzit că s-a terminat cu Eugen Neagoe. Și am întrebat pe cine pun? Eram curios. Mi-a zis Mehmet Topal.
I-am spus: 'Hai, mă! Mă iei la mișto? Păi, de ce mai pleacă, mă?' Eu cred că el încearcă să găsească la el ceva acolo, că e un jucător cunoscut. A fost un mijlocaș defensiv acolo. Tot vine aici. Dacă îi salvează, să rămână”, a spus Adrian Mutu, la Fotbal Club.
Petrolul e pe locul opt, cu 16 puncte, după două etape în play-out.




























Comentează