Accident mortal în Cluj. O autobasculantă plină cu sare s-a ciocnit frontal cu un autoturism

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 29-11-2022

Actualizat: 29-11-2022

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

O femeie de 59 de ani a murit, iar un bărbat a fost rănit într-un accident produs marți după-amiază pe un drum național din judeţul Cluj. O autobasculantă plină cu sare s-a ciocnit frontal cu un autoturism.

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române a informat că pe DN1 Cluj-Napoca – Oradea, în Izvoru Crișului, județul Cluj, s-a produs o coliziune frontală între o autobasculantă încărcată cu sare și un autoturism.

Potrivit primelor informații, două persoane au suferit leziuni grave.

Apoi, ISU Cluj a anunțat că o femeie de 59 de ani a rămas blocată în mașină.

„Femeia a fost extrasă din autoturismul puternic avariat. Din nefericire, prezenta leziuni incompatibile cu viața, iar medicul de la SAJ a declarat decesul acesteia”, potrivit ISU Cluj.

Bărbatul rănit primește îngrijiri.

Traficul rutier se desfășoară pe un sens, alternativ, fiind valori ridicate de trafic pe ambele sensuri.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri