Un accident rutier în care au fost implicate un autotren şi un autoturism s-a produs luni, în judeţul Arad, pe drumul naţional DN79A Vârfurile-Chişineu-Criş, la intrarea în localitatea Pleşcuţa, informează Centrul Infotrafic din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române, conform agerpres.
Potrivit sursei citate, în urma impactului, trei persoane au fost rănite. Traficul se desfăşoară cu dificultate, circulându-se alternativ, pe un singur fir.
Din primele informaţii, autocamionul se deplasa din direcţia comuna Vârfurile spre comuna Pleşcuţa, iar la un moment dat remorca a derapat şi a pătruns pe contrasens, unde a acroşat un autoturism în care se aflau trei persoane.
În urma impactului, autoturismul a ajuns în şanţul de pe marginea carosabilului. Dintre cele trei persoane aflate în autoturism, cel mai grav a fost accidentat pasagerul care ocupa locul din dreapta faţă. Acesta a fost preluat de elicopterul SMURD pentru a fi transportat la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Arad, spre a fi investigat şi a i se acorda îngrijiri medicale
La faţa locului s-au deplasat echipaje de poliţie, respectiv ale Jandarmeriei pentru a fluidiza traficul, care se desfăşoară alternativ, pe o singură bandă.
Trei răniți într-un accident pe DN79A în județul Arad. Circulația se desfășoară pe o singură bandă
Explorează subiectul
București
9°C
Articole Similare

46
De ce nu plecăm din relațiile care ne fac rău. Explicațiile psihologilor
46

604
Primarul Capitalei anunță actualizarea chiriilor pentru locuințele "convenabile", după 20 de ani: "Am propus un amendament"
604

1.025
IGPR răspunde acuzațiilor Sindicatului Europol cu privire la uniformele poliţiştilor: Furnizorii au prezentat buletine de analiză/rapoarte de încercare, iar parametrii s-au încadrat în specificaţiile tehnice
1.025

1.795
FOTO Accident teribil în București: Mașini, un moped și un troleibuz au fost implicate
1.795

13
Incendiu de vegetaţie uscată lângă vagoane încărcate cu motorină, în Alba: pompierii acționează cu două autospeciale
13

39
Sfarșit tragic în Satu mare: persoană decedată după ce a fost prinsă sub un mal de pământ
39

2.722
FOTO Premierul Bolojan a răbufnit pe şantierul liniei de cale ferată din vestul țării, unde sunt întârzieri: Trebuie date penalități! Este o lipsă de mobilizare a celor doi constructori
2.722

3.645
Se anunță cozi infernale pe Valea Oltului - Restricții majore de circulație până în iunie
3.645

13
Începe prima ediţie din România a "Robotics for Good: Youth Challenge" – unde va avea loc
13

30
Primarul Capitalei, Ciprian Ciucu: Îmi fac podcast; va fi seara, în afara orelor de muncă
30

1.464
Adrian Sârbu a scăpat de dosarul de evaziune fiscală de 4 milioane de euro. După 12 ani faptele s-au prescris
1.464

496
Nou mesaj Ro-Alert la Tulcea, al treilea de vineri. Ținte semnalate în apropierea graniței cu Ucraina
496

13
Caz de gripă aviară confirmat la o lebădă, în Oradea: recomandările DSVSA Bihor
13
















Comentează