ACS Poli și Gaz Metan au dat-o la pace: Egal pentru adversare / VIDEO

gsp.ro
Chiajna Medias

ACS Poli Timișoara și Gaz Metan Mediaș au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al etapei cu numărul 22 din sezonul regulat al Ligii 1. Oaspeții au rămas cu un om mai puțin pe teren în minutul 62, când Rugasevici a văzut al doilea cartonaș galben și a fost trimis la cabine.

ACS Poli a deschis scorul în minutul 66, când Doman a primit o pasă excelentă de la Artean și l-a învins pe Pleșca printr-un șut la colțul scurt. Gaz Metan a restabilit egalitate zece minute mai târziu, când Buziuc a profitat de o serie de erori din defensiva timișorenilor și a reluat din fața porții. Este prima reușită în Liga 1 pentru atacantul de 22 de ani. Oaspeții au fost la un pas să dea lovitura, în minutul 79, dar șutul lui Muntean a lovit bara.

Gaz Metan rămâne pe locul 4, la cinci puncte în spatele lui CS U Craiova și la patru în fața celor de la CFR, în timp ce Poli Timișoara părăsește ultimul loc, dar este la egalitate cu ASA Târgu Mureș.