Adrian Petre a marcat în meciul Esbjerg - Brondby, scor 3-1

Fanatik
Adrian Petre

Atacantul Adrian Petre a marcat un gol în meciul pe care echipa lui, Esbjerg, l-a câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-1), în faţa formaţiei Brondby, în etapa a X-a a campionatului danez de fotbal, potrivit news.ro.

Petre a deschis scorul, în minutul 13. Internaţionalul român de tineret, care are trei reuşite în campionat, a jucat până în minutul 69, când a fost înlocuit de Iakovenko.

Kauko '18 şi Sorensen '71 au marcat celelalte goluri ale gazdelor, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Kaiser '37.

În clasament, Esbjerg este pe locul 13, penultimul, cu opt puncte, iar Brondby ocupă locul 4, cu 16 puncte. Lider este Midtjylland, cu 26 de puncte.