Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Al Shabab

Răzvan Lucescu

Formaţia Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, joi seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Al Shabab, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Arabiei Saudite, potrivit news.ro.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 14, prin Martins, iar în minutul 51 au rămas în inferioritate numerică, Al Ammar fiind eliminat.

Al Hilal a egalat în minutul 87, prin Al Shehri.

Tot în ultima zi a anului 2020, Răzvan Lucescu a primit trofeul pentru Antrenorul Lunii Noiembrie.

Al Hilal este lider în clasament, cu 24 de puncte, în timp ce AL Shabab este pe locul trei, cu 19 puncte.