Al-Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu, a câștigat cu 5-0 deplasarea de la Al- Raed

Răzvan Lucescu

Al-Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu, s-a impus cu scorul de 5-0, în fața lui Al-Raed, în a doua etapă din campionatul Arabiei Saudite.

Scorul a fost deschis, în minutul 6, prin golul lui Khribin. În minutul 44, Al Faraj a dus scorul la 2-0. Gomis a marcat al treilea gol al partidei, în minutul 59. Opt minute mai târziu, Eduardo marchează pentru 4-0, iar, în minutul 80, Khribin înscrie ultimul gol al întâlnirii, informează mediafax.ro.

Echipele de start:

Al-Raed: Doukha – Al-Doseri, Palomeque, Al-Fahad, Al Amri – Al Farhan (Al Zaein 65), Daoudi – Fouzair, Djoum, Almogren (Al Hussien 46)– Al-Sahli (Perez 46)

Al-Hilal: Al Muaiouf – Kadesh, Albulayhi, Jang, Al Shahrani – Al Faraj (Giovinco 67), Kanoo – Babhir (Al Dawsari 78), Eduardo, Khribin – Gomis (Carrillo 63)

În următoarea etapă, formația lui Răzvan Lucescu se va înfrunta cu Al- Feiha.