Al Raed, echipa antrenată de Marius Șumudică, a remizat cu Al Wahda, scor 2-2, în campionatul Arabiei Saudite

Mediafax
Marius Șumudică

Formaţia Al Raed, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, vineri, în deplasare, scor 2-2, cu echipa Al Wahda, într-un meci din etapa a 17-a a campionatului Arabiei Saudite.

Al Raed a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Tavares, în minutele 35 şi 54, scrie news.ro.

Al Wahda a egalat prin Anselmo ’62 şi Hejji ’72.

Silviu Lung Jr. a fost integralist la Al Raed, în timp ce Alexandru Mitriţă a jucat până în minutul 82.

Al Raed ocupă locul 10 în clasament, cu 20 de puncte, în timp ce Al Wahda este pe 13, cu 16 puncte. Lider este Al Nassr, care arae 40 de puncte.