Al Wasl, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf, a pierdut meciul cu Al Fujairah, din Cupa Golfului Arabiei

twitter
Laurentiu Reghecampf Al Wahda

Al Wasl, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf, a pierdut meciul cu Al Fujairah, vineri seară, din Cupa Golfului Arabiei, scor 0-1, anunță MEDIAFAX.

Singura reuşită a partidei a venit în minutul 69 al partidei de pe stadionul lui Al Wasl, când Ahmed Al Rawahi a punctat pentru oaspeţi.

Competiţia se desfăşoară într-un format care presupune două grupe, iar după două partide disputate, echipa lui Reghecampf ocupă locul 3, cu trei puncte acumulate. Primele patru clasate din cele două grupe de câte şapte echipe vor obţine calificare în faza sferturilor de finală.

Vezi și: Tonel Pop răstoarnă cazul Caracal: Alexandra a vorbit cu 3 polițiști

În următoarea partidă din Cupa Golfului Arabiei, Al Wasl o va înfrunta pe Al Sharjah, în luna octombrie.

Campionatul din Emiratele Arabe Unite va debuta pe 19 septembrie. În prima rundă, Al Wasl o va înfrunta pe Al Nasr.

Sezonul trecut, echipa lui Laurenţiu Reghecampf a încheiat campionatul pe locul 9.