Al Wasl, echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf, s-a impus cu scorul de 3-2, în etapa a opta din Liga Emiratelor Arabe Unite

Laurentiu Reghecampf

Al Wasl, echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf, s-a impus, miercuri, cu scorul de 3-2, în etapa a opta din Liga Emiratelor Arabe Unite.

Al Fujairah a rămas în 10 jucători, după ce Martial Yao Kouassi a primit cartonaș roșu în minutul 38. Al Wasl a deschis scorul, în minutul 58, prin golul marcat de Fabio Lima. Golul doi al partidei a venit în minutul 57, când Al Alebri a marcat profitând de assist-ul lui Gaibor. Fernando Gabriel a înscris în minutul 75, reușind să reducă din diferența de pe tabela de marcaj. Lima a reușit al doilea gol pentru Al Wasl în minutul 80. Murad a marcat ultimul gol al partidei în minutul 90+2.

Echipele utilizate:

Al Wasl: Abdulla Ali – Dwubeng (Saleh 75), Al Hammadi, Galvao, Salem Juma Awad – Khamis Esmail (Alhassan 69), Haboush – Gaibor, Al Alebri (Noor 85), Saleh – Lima

Al Fujairah: Al Tamimi – Owolabi, Daruwaish, Tigre Kone, Sebil – Al Mansouri – Jhonnattann (Murad 78), Yao Kouassi, Abdallah Ali Al Raessi, Gabriel (Alsaadi 86) – Jebor (Ahmed Al Rawahi 60)

În clasamentul Ligii Emiratelor Arabe Unite, Al Wasl ocupă poziția a șasea, cu un total de 11 puncte, în timp ce Al Fujairah se ală pe locul 13, cu 6 puncte.