ALERTĂ UEFA a suspendat un meci de Europa League, după 36 de minute: O dronă a transportat steagul Armeniei, iar suporterii au invadat gazonul - VIDEO

UPDATE

Scorul final: Dudelange – Qarabag 1-4.

UPDATE

Meciul a fost reluat. Qarabag conduce cu 3-0.

Știrea inițială

Meciul Dudelange – Qarabag, contând pentru grupa A a Ligii Europa, a fost suspendat, joi, după 36 de minute de joc, din motive de securitate, potrivit anunţului făcut de UEFA.

În momentul suspendării, scorul era 2-0 pentru oaspeţi, golurile fiind marcate de Zoubir ’11 şi Michel ’30.

Potrivit lessentiel.lu, jocul a fost oprit din cauza unei drone cu drapelul Armeniei, care a survolat stadionul Josy Barthel. Apariţia dronei i-a înfuriat pe jucătorii şi pe fanii azeri, iar suporterii au pătruns pe o porţiune a terenului. Meciul s-a jucat în Luxemburg.