Alessandro Giannessi a avut o ieșire nervoasă după meciul pierdut în fața lui Duck Hee Lee, de la calificările pentru Australian Open

australian open facebook
australian open general tenis

Alessandro Giannessi a avut o ieșire nervoasă după meciul pierdut în fața lui Duck Hee Lee, scor 6-2, 5-7, 6(7)-7, de la calificările pentru Australian Open, anunță MEDIAFAX.

Italianul a fost la un pas de a avansa în semifinalele calificărilor, dar, în setul decisiv, la scorul de 4-0, în tie-break, Lee a cerut intervenția medicului, lucru ce l-a scos din ritm pe Alessandro Gianessi. Italianul a pierdut meciul, după ce sud-coreeanul s-a impus în tiebreak-ul setului decisiv, cu scorul de 10-7.

Gianessi a refuzat să îi strângă mâna adversarului său după meci și a avut o ieșire nervoasă.

”Au oprit jocul 5 minute pentru niște simple crampe. Este totul filmat. Este o lipsă de respect față de mine. Nu mă atinge. Cum să fiu calm? Tocmai am fost eliminat de la un turneu de Grand Slam din cauza asta”, i-a spus italianul unui organizator al turneului.

”Toți din ATP sunt niște nemernici”, a mai strigat Alessandro Giannessi, în drum spre vestiar.