Alexandru Băluţă a marcat pentru Puskas Akademia, în campionatul Ungariei

Alexandru Băluță CSU Craiova

Mijlocaşul român Alexandru Băluţă a marcat un gol pentru Puskas Akademia FC, victorioasă cu scorul de 3-0 în deplasare cu Budafoki MTE, duminică, în etapa a 22-a a campionatului de fotbal al Ungariei.

Băluţă a deschis scorul în min. 4, celelalte goluri ale oaspeţilor fiind reuşite de Luciano Slagveer (64) şi Antonio Mance (90+2 - penalty), potrivit agerpres.ro.

Alex Băluţă a jucat 83 de minute, iar acesta este al treilea gol în acest sezon, în 17 partide.

Fundaşul român Marius Corbu a jucat 65 de minute la Puskas Akademia, primind un cartonaş galben în min. 58.

Puskas Akademia şi-a consolidat locul al doilea, cu 39 puncte, devansată de Ferencvarosi TC, 53 puncte, şi urmată de Fehervar FC, 33 puncte, MTK Budapesta, 33 puncte, etc.